Inspiracje, Strefa porad

Symbolika drzew

Symbolika drzew 1

Słowo „symbol” pochodzi od greckiego „symbolon”, oznaczało znak rozpoznawczy. W starożytnej Grecji to dwie połówki np. medalionu, tabliczki czy monety, z których każda była w posiadaniu innej osoby.

Na przestrzeni lat symbolika i jej znaczenie, zmieniły całkowicie swój wymiar, zostały podzielone na grupy symboli:

-znaki konwencjonalne, czyli np. herby, flagi, znaki drogowe, matematyczne, litery

-przedmioty, pojęcia, wyobrażenia, przeżycia związane jakimś wewnętrznym stosunkiem

Symbole ściśle związane są ze stanami emocjonalnymi oraz przeżyciami. Każdy z nas posiada swój, który w bardzo szczególny sposób zapisał się w sercu, wywołując do odpowiedzi pełną paletę emocji.

Symbolika drzew

Wybór drzewka to przede wszystkim zaspokojenie wizualnych potrzeb i sprawdzenie możliwości pielęgnacyjnych, jednakże coraz częściej motywem przewodnim w wyborze drzewka jest właśnie symbolika. Nasze drzewka wybieramy starannie pod każdym względem, zwracając szczególną uwagę na uroczystości, na których grają pierwsze skrzypce.

Prezent dniu Chrztu Świętego

Chrzest Święty to jedna z okazji, na której często rodzice chrzestni, decydują się na delikatne wyjście poza ramy, wręczając wieczny prezent, który wspólnie z młodym człowiekiem będzie dorastać. Gdy na świat przychodzi mały mężczyzna, widzimy w nim siłę, męstwo, odwagę i wielką moc, którą idealnie przedstawia symbolika dębu.

 

Brzoza natomiast to przykład delikatności, kobiecości, piękna i miłości, słysząc te określenia już wiemy, że nasz świat powitał maleńką kobiecą duszę.

Prezent dniu ślubu

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, zamyka bezpowrotnie pewne etapy, żeby móc wkroczyć na nową ścieżkę, dzieląc z drugą połową radosne chwile i wspierać w trudnych momentach. Tak wyjątkowa okazja sprzyja nietuzinkowym pomysłom, które wykorzystują goście weselni, chcąc wykazać się kreatywnością, porzucają standardowe pomysły zakupu butelki wina czy bukietu kwiatów. Piękno, młodość, płodność to właśnie symbolizuje jabłoń duo przez co stała się idealną propozycją w dniu ślubu. Oczywiście jest jeszcze masa innych okazji oraz drzew, których symbolika w piękny sposób łączy się z wyjątkowymi chwilami, czy też osobowością osób obdarowanych.

Pamiętajmy, że samo drzewo to symbol życia, niepowtarzalny i najcudowniejszy symbol naszego istnienia.

Powrót do listy