Inspiracje, Strefa porad

Sadzenie drzew to ważny symbol

Sadzenie drzew to ważny symbol 1

„W wiosce Piplantri w stanie Radżastan w Indiach z okazji przyjścia na świat każdej dziewczynki lokalna społeczność sadzi 111 nowych drzew. To pomysł przede wszystkim na walkę z dyskryminacją kobiet. Ale wpływa też pozytywnie na środowisko naturalne”.

Tak zaczyna się artykuł autorstwa Julii Mardeusz dla Wysokich Obcasów (http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19751655,111-nowych-drzew-z-okazji-narodzin-kazdej-dziewczynki.html). Podobne inicjatywy pojawiają się również w Polsce. Zaledwie w grudniu 2016 roku rada miasta Krakowa zagłosowała za powstaniem Parku Krakowian. Mieszkańcy miasta będą w nim mogli sadzić drzewko aby uczcić narodziny dziecka. W ten sposób miasto chcę walczyć między innymi z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza.

Podobna inicjatywa powstała również w Koninie. Na terenie parku 700-lecia zainaugurowano Park Ojców. Sadzenie drzew z okazji narodzin promuje między innymi Fundacja Ekologiczna Arka, która również prezentuje liczne zalety takiego rozwiązania.

Jakie drzewko wybrać na narodziny dziecka? Zgodnie z tradycją – dla dziewczynki powinna to być brzoza a dla chłopca dąb. Najważniejszy jest jednak symbol zachęcamy więc do wyboru takiego gatunku, który najbardziej odpowiada naszym możliwościom.

Zastanawiasz się co wybrać? Odwiedź nasz katalog drzewek: https://podarujdrzewko.pl/katalog-drzewek/

Sadzenie drzew to ważny symbol 2

Powrót do listy