Strefa porad, Inspiracje

Pomysł na prezent na odejście z pracy – dla koleżanki i dla kolegi

Pomysł na prezent na odejście z pracy - dla koleżanki i dla kolegi 1

Prezent na odejście z pracy – co wziąć pod uwagę i jak się do tego zabrać?

W naszym życiu pewnie nie raz, nie dwa będziemy w sytuacji, gdy z aktualnej pracy będzie odchodził nasz dobry kolega albo koleżanka. Ogólnie rozstania są zwykle obarczone jakimś rodzajem smutku, choć przecież rozstanie w pracy wcale nie oznacza zerwania kontaktu w ogóle. Natomiast oczywiste jest, że praca z kimś, kogo lubimy i cenimy, sprawia, że nie chcielibyśmy tego zmieniać. No, ale jak to mówią – życie toczy się dalej. Kiedy szukamy pomysłu na prezent na odejście z pracy trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Co wypada, a co nie? No i jak się w ogóle za to zabrać? Wiadomo, są różne odejścia z pracy. Jedne na tle konfliktu pracownika i przełożonych, inne z powodu poszukiwania przez pracownika nowych możliwości, jeszcze inne związane z radykalnymi zmianami w życiu. Jednak w relacji koleżeńskiej należy skupić się właśnie na tej relacji. I nawet jeśli nam smutno, że nie będziemy już razem pracowali z kolegą czy koleżanką, to warto postawić na prezent, który ma w sobie ze wszechmiar pozytywny przekaz. Który będzie stanowił swoistą pieczęć na znajomości i niejako mówił o tym. Taki prezent powinien także nieść w sobie otuchę – w końcu nasz dobry znajomy dokonuje dużej zmiany, być może porywa się na coś niezwykle trudnego. Niech zatem czuje, że mu kibicujemy, wspieramy i wierzymy w niego.

Czy prezent na odejście z pracy powinien być typowy?

Istnieje cały kanon prezentów na odejście z pracy. Często jest to prezent, który ma na celu rozweselenie i podsumowanie fajnej współpracy. Koledzy z pracy wręczają kubek ze zdjęciem całego zespołu albo legendarnym w firmie powiedzeniem. Nierzadko na odejście kupuje się karnety do salonów SPA czy masażu – te szczególnie dla pań. Dla panów może być to karnet na strzelnicę albo… degustację whisky. W obu przypadkach przekaz jest jasny – „idź, wyluzuj się, napracowałeś się i należy ci się!”. Innym, często spotykanym prezentem jest statuetka z dedykacją – swoisty laur i docenienie pracy kolegi. Jednak co w przypadku, gdy prezent ma wyrażać coś więcej niż zwykłą serdeczność? Gdy naprawdę chcemy przekazać koledze lub koleżance, jak bardzo go/ją lubimy i cenimy. Warto wtedy pomyśleć o czymś bardziej wyszukanym, a jednocześnie o czymś, co nie zostanie w ciągu najbliższych dni spałaszowane, ewentualnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyniesione do piwnicy.

Oryginalny prezent na odejście z pracy dla koleżanki i dla kolegi

Dziękujemy za wspólną pracę, wspólne działanie, za pomoc. Życzymy sukcesów w nowej rzeczywistości – czy to nowej pracy, czy w zupełnie nowym etapie życia. Jak zawrzeć to wszystko w prezencie, który będzie z jednej strony oryginalny, a z drugiej nieprzegadany i stosowny (w końcu to praca, a w niej rządzi określona etykieta)? Dobrym pomysłem jest drzewko od podarujdrzewko.pl. To z jednej strony mocny symbol – rozwoju, harmonii. Z drugiej to konkret, który będzie trwał i wzrastał latami. Całość zapakowana w eleganckie drewniane pudełko, w którym znajduje się grawerowana tabliczka i kartka z życzeniami sprawią, że nasz kolega czy koleżanka poczują się niezwykle docenieni i na ich twarzach zagości uśmiech.

Powrót do listy