Strefa porad, Inspiracje

Prezent dla przyszłego Taty

Prezent dla przyszłego Taty 1

Przyszły tato! Przyszłość pełna wyzwań i wzruszeń przed Tobą!

Rodzice przy różnych okazjach powtarzali nam wiele razy: „zobaczysz jak sam będziesz miał dzieci…”. No i faktycznie, rodzicielstwo zmienia perspektywę na wiele spraw. Panowie, którzy zostali ojcami patrzą odtąd na świat już nieco inaczej. Oczywiście nie następuje to z dnia na dzień, musi trochę wody upłynąć, pojawić się trochę problemów, trochę wzruszeń i radości. Po prostu – trzeba tego doświadczyć, żeby zrozumieć. Mężczyzna, który niedługo zostanie tatą zwykle czuje, jak dużo się zmieni, ale tak naprawdę z wielu spraw nie zdaje sobie sprawy. Na pewno warto go wspierać i dodawać wiary w siebie, zamiast przerażać różnymi historiami, w czym szczególnie lubują się koledzy: „Zobaczysz, następny raz wyśpisz się za 10 lat” albo: „Teraz to już koniec z meczami, piwkiem i czipsami”. Pewnie ze względu na wielkość wyzwania jakie stoi przed przyszłym tatą prezent dla przyszłego taty ma nierzadko zabawny wydźwięk. Często rozwiązaniem są właśnie prezenty lekkie, dowcipne, w pewien sposób odczarowujące „tacierzyństwo”. Może dla wielu jest to dobry sposób na dodanie otuchy. Jednak co innego, gdy taki prezent wręcza kolega, a co innego gdy taki prezent wręczają rodzice. Mimo wszystko, mając na uwadze, jak duża zmiana nadchodzi, jak wielkie wyzwania czekają przyszłego tatę, warto podejść do tego w sposób uroczysty i głęboki. Wbrew pozorom taki sposób „komunikacji” za pomocą prezentu może być bardziej wspierający niż obracanie wszystkiego w żart.

Prezent, który wspiera i dodaje otuchy

Gdy myślimy o prezencie nieco bardziej poważnym niż koszulka z napisem „Najlepszy tata na świecie” to nagle pojawia się pustka. Nie jest łatwo wymyślić coś, co pasowałoby do tak ważnej, a jednocześnie zupełnie nowej sytuacji. Dobrze, żeby prezent akcentował samo ojcostwo, a nie był skierowany na dziecko. Dziecko przy narodzinach i w następnych miesiącach będzie wręcz zasypywane prezentami. Do sprawy z prezentem dla przyszłego ojca trzeba podejść na zasadzie empatii – „Co on czuje?”. Gdy zastanowimy się nad tym, to dojdziemy do wniosku, że to z jednej strony euforia, z drugiej mnóstwo niepokoi – „Czy poradzę sobie w tej nowej sytuacji? Czy sprostam wyzwaniom?”. Idąc tym tropem dojdziemy do wniosku, że przyszły tata potrzebuje dodania otuchy. Szczerego gestu i szczerego słowa. Zauważenia i zaakcentowania, że dostrzegamy jego dojrzałość i mądrość życiową. Prezent powinien mówić – „jesteś super, poradzisz sobie jak mało kto”.

Oryginalny prezent dla przyszłego taty

Takim oryginalnym, wspierającym prezentem może być drzewko od podarujdrzewko.pl. Drzewko to symbol życia. Teraz jest jeszcze drobne, ale wyrośnie na piękną, dostojną roślinę. Dla przyszłego ojca taki prezent, taki przekaz jest jasny. Bez wątpienia poczuje silne wsparcie, którym jest otoczony przez bliskich. Misternie wykonane opakowanie i eleganckie akcesoria dodają całości dostojnego charakteru. Grawerowana tabliczka i kartka z życzeniami pozwalają na zamieszczenie kilku słów od serca, dzięki którym całość wybrzmi jeszcze mocniej.

Powrót do listy