Strefa porad, Inspiracje

Prezent dla Biznesmena z dowolną dedykacją

prezent dla biznesmena

Jaki prezent dla biznesmena?

Prezent dla biznesmena to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony prezenty w relacjach biznesowych są naprawdę wskazane, gdy chcemy rozwijać współpracę czy doprowadzić do upragnionego finału jakieś przedsięwzięcie. Z drugiej strony, są to prezenty bardzo problematyczne. Zwykle nie znamy na tyle dobrze człowieka, z którym robimy interesy, by wiedzieć w czym on gustuje, a tym bardziej co ma, a czego nie ma w swoim domu. Pewnie, jako prezent dla biznesmena możemy kupić butelkę dobrego alkoholu… Tylko, że ta butelka może trafić do pracownika biznesmena, bo okaże się, że osoba obdarowywana w ogóle nie przepada za mocnymi trunkami. Co gorsza, jeśli taki prezent biznesmen uzna za lekceważący i w konsekwencji zamiast budować z nim relacje, podkopiemy ją. Jest jeszcze inna problematyczna kwestia… Prezent dla biznesmena nie powinien być tani czy kiczowaty – to znaczy w żaden sposób nie może być przeciętny, nudny i stanowić typową rzecz z supermarketu. Jednocześnie, prezent dla biznesmena nie powinien być ostentacyjnie drogi – bo taki prezent może zrobić złe wrażenie. Zostanie on odebrany jako chęć natrętnego wkupienia się w łaski, czy, co gorsza, zapłacenia za przysługę. W przestrzeni biznesowej prezenty powinny być eleganckie i wyważone. Oryginalne i skromne. Bardziej liczy się gest i wyczucie, niż szastanie forsą.

Prezent dla biznesmena z dedykacją

Idealny prezent dla biznesmena powinien w sobie łączyć prostotę, a może nawet minimalizm formy z nietuzinkowością. Na pewno wiele osób pomyśli teraz w pierwszej kolejności o jakimś ekskluzywnym gadżecie. Tylko, że z gadżetami jest tak, iż zwykle (i to szybciej niż później!) lądują one na dnie szuflady. A przecież zależy nam, żeby nasz prezent został zapamiętany, żeby zrobił wrażenie i… być może otworzył nam drzwi do perspektyw biznesowych. Jeśli biznesmen, dla którego planujemy kupić prezent posiada dom z ogrodem, to już wiemy sporo i jesteśmy na bardzo dobrym tropie. W ogrodzie zawsze znajdzie się miejsce na kolejną piękną roślinę… A zatem gdyby obdarować go drzewkiem z podarujdrzewko.pl? Trudno, żeby nie zrobiło ono wrażenia na biznesmenie. Jest więcej niż prawdopodobne, że nigdy nie otrzymał podobnego prezentu. Już sam ten fakt powinien być dla nas pożądany. Niewątpliwie doceni on oryginalność pomysłu, jego subtelność i styl. Kiedy dodać do tego jeszcze całą misterną oprawę z elementami spersonalizowanymi i kiedy dołączyć do drzewka niebanalną dedykację, to nagle wysoce prawdopodobne staje się, że trafiliśmy w dziesiątkę.

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru gatunku drzewka. Swoisty pewniakiem jako prezent dla biznesmena pozostaje dąb. Dąb to symbol stałości, siły i niezależności. Wyraża się w nim wszystko to, co jest istotne dla ludzi biznesu. Jeśli natomiast chcemy podkreślić dodatkowo kwestię oryginalności, to możemy wręczyć drzewko oliwne. Dużym atutem drzewek oliwnych jest fakt, że pozostają one zielone całym rokiem, przez co prezent taki można wręczyć o dowolnej porze roku i zawsze będzie on wyglądał okazale.

Powrót do listy