Inspiracje, Strefa porad

Oryginalny pomysł na prezent ślubny? Jabłoń!

Oryginalny pomysł na prezent ślubny? Jabłoń! 1

Ślub to wyjątkowa okazja, wymagająca wyjątkowej oprawy. Nic dziwnego, że wybór odpowiedniego prezentu ślubnego przysparza tak wielu dylematów. Wręczane młodym bukiety kwiatów są coraz mniej popularne. A może zamiast standardowych kwiatów obdarować młodych… drzewkiem? Sadzonka drzewa, np. jabłoni, to pomysł na unikalny prezent ślubny, który ze względu na bogatą symbolikę i oryginalność – na zawsze pozostanie w pamięci.

Jabłoń na prezent

Jabłoń na prezent ślubny to niekonwencjonalna alternatywa, która doskonale wpisze się w modne obecnie trendy ekologiczne. Troska o naturę to nie tylko moda, to przede wszystkim wyraz odpowiedzialnej postawy, do której warto zachęcać. Drzewo już od starożytności jest symbolem wiecznie odradzającego się cyklu natury, a także symbolem nieśmiertelnej miłości i trwałości związku. Symbolizuje również dostatek, płodność i bezpieczeństwo, występuje także w roli świadka historii. Jabłoń dodatkowo jest chrześcijańskim symbolem zaślubin. Wspólne zasadzenie drzewa przez młodych małżonków będzie niezapomnianą, przepełnioną symboliką chwilą. Jabłoń doskonale nadaje się na prezent, ponieważ niewielkie odmiany dorastają maksymalnie do 2.5 metrów wysokości i można je uprawiać nawet w donicy na balkonie. Mimo niewielkiej wielkości, owoce odmian duo i mini są rozmiarowo podobne do standardowych. Jabłoń jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. W roli ślubnego prezentu najlepiej sprawdzi się odmiana Duo. Są to dwie odmiany jabłoni, wyrastające z jednego pnia.

Jak dbać o jabłoń?

Jabłonie lubią miejsca ciepłe i nasłonecznione, ale należy osłaniać je od wiatrów. Preferują glebę umiarkowanie wilgotną, trzeba więc pamiętać o ich regularnym podlewaniu – zwłaszcza, jeżeli jabłoń hodowana jest w donicy. Gleba powinna być gliniasta i próchnicza. Jabłonie sadzimy od października do pierwszych mrozów. Przed posadzeniem dobrze jest dodać do gleby torf. Jabłonie nie wymagają cięcia, dlatego ich pielęgnacja nie jest skomplikowana. W przypadku drzewek sadzonych w gruncie, warto nawozić glebę specjalnymi preparatami dla drzewek owocowych – można je stosować od wczesnej wiosny do lipca. W zimę można owinąć doniczkę agrowłókniną lub obłożyć styropianem, aby zapobiec przemarznięciu bryły korzeniowej.

Powrót do listy

One thought on “Oryginalny pomysł na prezent ślubny? Jabłoń!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.