Inspiracje, Strefa porad

Oryginalne prezenty dla klientów

Oryginalne prezenty dla klientów 1

Prezent z tych raczej niełatwych

Chyba łatwiej jest kupić odpowiedni prezent znajomej parze z okazji ślubu lub rodzicom z okazji imienin niż przygotować oryginalne prezenty dla klientów. W dobie specjalistycznych sklepów z gadżetami promocyjnymi i chińskimi kolorowymi breloczkami w stu tysiącach odmian niby wszystko wydaje się łatwe, a wybór mamy taki ogromny… To tylko pozór, bo ten rozrośnięty rynek sprawia, że ciężko jest namierzyć nietuzinkowe rozwiązanie, które przykuje uwagę klienta. A właśnie to jest naszym celem – zostać zapamiętanym i dobrze mu się kojarzyć.

Co gra w duszy klienta?

Skąd wziąć eleganckie, oryginalne prezenty dla klientów, które nie generują ogromnych kosztów, a przy tym zrobią odpowiednie wrażenie? No właśnie, już na wstępie robi się bardzo trudno. Jeśli kupimy coś, co nasz klient uzna za bubel lub taniznę, to stracimy w jego oczach. Jeśli kupimy coś kompletnie nie w jego guście, to też nie wyjdzie najlepiej – klient może uznać, że raczej nie ma między wami nici porozumienia. W tym momencie zaczynamy zastanawiać się co nasi klienci myślą, uważają i czują. Problem jest taki, że prawdopodobnie tego nie wiemy albo tylko wydaje się nam, że wiemy. Poza tym – każdy człowiek jest inny. Jak to rozwiązać? Naszym zdaniem należy postawić na sprawdzony, ale bardzo ogólny i pojemny symbol. Taki, który nie budzi kontrowersji, jest powszechnie lubiany i do którego każdy może niejako dołożyć swoje znaczenia. Takim symbolem-samograjem, a jednocześnie czymś bardzo konkretnym jest niewątpliwie drzewko.

Oryginalny prezent dla klienta – drzewko

Oczywiście nasze drzewka to znacznie więcej niż ładne rośliny. Tutaj liczy się cała oprawa wizualna, a więc estetyczny zestaw składający się z wysmakowanego opakowania, łopatki do sadzenia i ziemi w jutowym worku. Do tego etykieta z imiennymi dedykacjami, grawerowana tabliczka oraz kartka okolicznościowa. Wszystko to czyni z naszych drzewek prezent niecodzienny, zindywidualizowany i silnie mieniący się znaczeniami. Na dobrą sprawę nawet nie musimy wpisywać do kartki jakichś doniosłych słów czy głębokich sentencji. Drzewko niejako samo „przemówi” – to w końcu symbol wzrostu, harmonii i jedności. Tak się składa, że wszystkie te przymioty są niezwykle ważne w biznesie. Zatem, tego typu oryginalny prezent dla klientów będzie świadczył o naszym zaangażowaniu i oddaniu w relacjach biznesowych. Pokaże w prosty, niewymuszony sposób jakie wartości liczą się dla nas i na jakim gruncie chcemy budować wspólne przedsięwzięcia. Nasze drzewka stanowią prezenty dla klientów, które należy widzieć w kategorii prezentów eleganckich i spersonalizowanych. Jednocześnie, nie generują one wysokich kosztów, a z uwagi na nasz sposób przygotowywania zestawów i ich dostarczania do odbiorcy, nie nastręczają żadnych problemów.

Tak więc do dzieła – budujmy silne i zdrowe relacje na gruncie biznesowym! Niech nasze przedsięwzięcia kwitną i wzrastają w harmonii, zupełnie jak nasze drzewka. Aha! I nie zapominajmy, że konkurencja nie śpi :))

Powrót do listy