Strefa porad, Inspiracje

Jaki prezent dla osoby, której dobrze nie znasz?

Jaki prezent dla osoby, której dobrze nie znasz? 1

Trafiony prezent dla kogoś, kogo dobrze nie znasz

W życiu bywa tak, że czasem musimy, a czasem chcemy dać prezent komuś, kogo dobrze nie znamy. Sytuacja, gdy musimy (no, może lepiej byłoby powiedzieć „czujemy się w obowiązku”) kupić prezent może być na przykład wtedy, gdy wybieramy się na wielką rodzinną wigilię, na której zjawi się wujek, którego nie widzieliśmy przez ostatnie dwadzieścia lat. I co wtedy? Przecież wypadałoby mu kupić prezent… Tylko, że nie wiadomo o nim zbyt wiele. Można kupić alkohol, ale nie znamy gustu wujka. Można kupić fajkę, ale może wujek nie cierpi zapachu dymu. Nawet coś tak ostrożnego jak słodycze wydaje się wcale niepewnym prezentem. Bo a nuż wujek obiecał sobie, że nie tknie czekolady, odkąd „wyszedł mu wysoki cukier”? Trochę inaczej jest, gdy naprawdę chcemy wręczyć komuś prezent i nie wynika to ze specyficznej sytuacji, ale jeszcze nie znamy tej osoby zbyt dobrze. Dla przykładu – zostaliśmy zaproszeni na domówkę do koleżanki naszej koleżanki. Przelotnie poznaliśmy tę osobę, ale nic o niej nie wiemy. Wiemy za to, że wpadła nam w oko i chcielibyśmy dać jej sympatyczny upominek, dzięki któremu zbliżymy się do niej.

Neutralny prezent

Pewnie, zawsze możesz zabawić się w detektywa. Kogoś młodszego pewnie uda się odnaleźć na Facebooku albo przejrzeć konto tej osoby na YouTube. Może znajdziesz jej playlistę ulubionych piosenek. Tylko uważaj, żeby nie okazała się to lista piosenek, które ta osoba uważa za „przypałowe”! Sugerowanie się po like’ach i komentarzach to ryzykowna sprawa. Jeszcze gorzej, gdybyś chciał danej osobie zaimponować, a wyszłoby, że wcześniej ją szpiegowałeś. Tak samo zresztą może wyjść, gdy chcemy „sprofilować” kogoś starszego. Możemy pomyśleć sobie: „Starszy mężczyzna, więc pewnie lubi wędkarstwo. A zatem kupię mu wędkę!”. Nie zdziwmy się, gdy okaże się, że ten starszy pan to radykalny weganin, który muchy by nie skrzywdził, a co dopiero, żeby poszedł na ryby. Tu pojawia się słowo klucz – „neutralny”. Dla osoby, której właściwie nie znamy neutralny prezent będzie najlepszy. Wcale nie oznacza to, że neutralny prezent, to nudny prezent. Tudzież, że jest to prezent bez emocji, bez znaczenia, bez zaangażowania. Neutralny prezent może tak naprawdę wzbudzić masę radości, a nawet trafić prosto w serce. Ważne, by był on prosty i uniwersalny, a przy tym wszystkim podany w elegancki sposób. W końcu pamiętajmy, że oprawa w dużej mierze odpowiada za magię i czyni prezent sugestywnym. A to, co każdy obdarowany sobie dopowie, to pozostawmy otwarte…

Prezent dla osoby, której dobrze nie znasz

Chcą obdarować prezentem osobę, której dobrze nie znasz, pomyśl o drzewku z podarujdrzewko.pl. Dzięki swojej prostocie i uniwersalności drzewko daje dużą szansę, że sprawisz autentyczną radość osobie obdarowanej. Jednocześnie, to prezent niecodzienny i przepełniony znaczeniami. Na tyle dużą ich ilością, że daje duże pole do popisu dla wyobraźni. Słowem – każdy może sobie dopowiedzieć co chce. Drzewko to także bezpieczny prezent – w tym sensie, że nie ma mowy, by ktoś się poczuł nim niemile zaskoczony. Przy tych wszystkich zaletach, należy wymienić jeszcze jedną – otóż drzewka od podarujdrzewko.pl oferowane są w niezwykłej oprawie. Eleganckie, drewniane pudełko skrywa roślinę, łopatkę i ziemię w jutowym worku. Całość dopełniają personalizowane elementy w postaci etykiety, kartki z życzeniami i grawerowanej tabliczki.

Powrót do listy