Strefa porad, Inspiracje

Jaki prezent dla lekarza kupić w ramach podziękowania?

Jaki prezent dla lekarza kupić w ramach podziękowania? 1

Kiedy prezent dla lekarza jest stosowany?

No dobra, powiedzmy sobie szczerze – pewnie każdy, kto słyszy o prezencie dla lekarza, ma na myśli łapówkę. Niestety, takie jest nasze pierwsze skojarzenie, które w dużej mierze stanowi schedę po PRLu i latach 90-tych. Każdy zna takie sytuacje, każdy o nich słyszał, a w dodatku całe polskie kino pełne jest takich scenek rodzajowych. Jednak ten negatywny stereotyp nie powinien nam przysłaniać szczerej sytuacji, gdy naprawdę chcemy podziękować lekarzowi – czy to za własne leczenie, czy za leczenie bliskiej nam osoby. Lekarze, choć zwykle są dla nas obcymi ludźmi, dają nam nierzadko coś, co jest dla nas najważniejsze – zdrowie, a nawet życie. Stąd nic w tym dziwnego, że u wielu osób, które odzyskały zdrowie, potrzeba odwdzięczenia się lekarzowi jest tak wielka. I pomimo wszystkich wątpliwości i zahamowań, chcą najzwyczajniej w świecie podziękować. Tylko tutaj pojawiają się kolejne schody… Przede wszystkim jak obdarzyć lekarza prezentem, by go przyjął i nie poczuł się nim urażony. Bo przecież lekarze mają świadomość jaki panuje klimat wokół prezentów i jak się mogą dla nich skończyć takie sytuacje. Słowem – lekarze wolą dmuchać na zimne i w ogóle nie przyjmować prezentów. Niewąptliwie żaden lekarz nie będzie chciał narażać się na stratę reputacji, nawet jeśli coś wygląda na szczere. Dlatego, jeśli chcemy kupić prezent dla lekarza w ramach podziękowania powinniśmy wszystko gruntownie zaplanować i przemyślec. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym kiedy i jak wręczać prezent oraz – to najważniejsze – ustalić, co to powinno być.

Odpowiedni prezent dla lekarza

Zwykło się uważać, że w sytuacjach powiązanych z transakcjami, przysługami i wszędzie tam, gdzie liczy się takt i wyczucie, prezenty symboliczne są zawsze bezpieczniejsze niż prezenty o wyraźnej wartości. I ta złota zasada sprawdza się w przypadku prezentu dla lekarza w stu procentach. Nawet nie bierzmy pod uwagę rzeczy, które mogą być uznane za cenne. Biżuteria, zegarki, drogie akcesoria – to wszystko najlepiej od razu odrzucić. Typowym prezentem dla lekarza przez lata były i są alkohole oraz kwiaty. Jednak taki prezent trąci troszkę minionym ustrojem, kiedy to wręczano na potęgę legendarne koniaki. Niełatwo kupić odpowiedni prezent dla lekarza, bo zwykle niewiele wiemy o tym człowieku. Nie znamy jego zainteresowań, nie wiemy jak spędza czas po pracy. A nawet, gdybyśmy wiedzieli, to nie mamy pojęcia o tym, co ma, a czego nie ma. Dochodzimy do miejsca, gdzie wiemy, że odpowiedni prezent dla lekarza nie powinien być drogi, nie powinien być typowy (koniaki) i raczej nie powinien się silić na bycie prezentem, jaki moglibyśmy kupić dla kogoś bliskiego. Przy tych wszystkich zastrzeżeniach warto, by był to prezent wyjątkowy i symboliczny zarazem.

Co kupić lekarzowi w podziękowaniu?

Jednym z takich prezentów, który spełnia wszystkie powyższe wymagania i wydaje się być wręcz strzałem w dziesiątkę, jest drzewko od podarujdrzewko.pl. Prezent w postaci pięknego, zdrowego drzewka ma dostatecznie duży ładunek emocjonalny i znaczeniowy. Mówi o naszej wdzięczności i daje poczucie lekarzowi, jak bardzo szczera ona jest. Co równie istotne – jest to prezent elegancki i oryginalny. Drzewko wraz z akcesoriami znajdują się w stylowym pudełku. Całość dopełniona jest pięknie wykonanymi elementami personalizowanymi – grawerowaną tabliczką, kartką z życzeniami i etykietą z imieniem osoby obdarowanej.

Powrót do listy