Strefa porad, Inspiracje

Piękne uhonorowanie sukcesu, czyli prezent dla magistra

prezent dla magistra

Odtąd mówcie na mnie Panie Magistrze!

Obrona magisterium to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu ludzi. To swoisty moment przełomowy pomiędzy wieloma latami nauki, a rozpoczęciem pracy zawodowej. Magisterium stanowi zwieńczenie wieloletniego procesu edukacji. To osiągnięcie, które będzie miało przełożenie na całe dalsze życie. Odtąd rysują się przed nami nowe perspektywy. Już zostaliśmy, jak to się mówi, „kimś” – jedni magistrem psychologii, inni magistrem pedagogiki, a jeszcze inni magistrem biologii. Jesteśmy specjalistą i mamy na to „papier”! Czy to się komuś podoba, czy nie, to tak właśnie podchodzi do dyplomu magisterskiego wielu ludzi. Druga, dla wielu ważniejsza sprawa, to fakt, że magisterium to już na dobre wejście w dorosły świat. Mając wyższe wykształcenie, specjalistyczną wiedzę potwierdzoną dyplomem, idziemy zwykle do pracy. Zatem magisterium rozdziela beztroskie czasy szkolne i szalone czasy studenckie od dorosłości. Jest symbolem stanięcia na gruncie dorosłości i niezależności. Patrząc na to wszystko, nie dziwi więc, że chcemy uczcić ten moment, wręczając świeżo upieczonemu magistrowi prezent. Szczególnie ważne jest to dla rodziców, którzy widzieli długą drogę swojego dziecka, którzy go wspierali i umożliwiali mu rozwój. Prezentem rodzice chcą okazać swoją dumę i wielką radość z osiągnięć swojego dziecka.

Magisterium to nie przelewki

Ranga sukcesu jakim jest uzyskanie magisterium jest duża i ciężko ją uczcić powszednim prezentem… no chyba, że dysponuje się nieograniczonymi środkami. Natomiast kwiaty, alkohol albo jakiś gadżet – no cóż, wydają się nieadekwatne. Dlatego warto postawić na prezent symboliczny, przez który będzie wyrażały się wszystkie myśli i emocje towarzyszące temu wydarzeniu. Prezent dla magistra powinien być niczym olimpijski laur – z jednej strony prosty, z drugiej podniosły. Czymś, co z jednej strony podkreśli charakter chwili, a z drugiej będzie trwało w czasie i gdy tylko spojrzy się na niego, to będzie przypominał o tym wielkim sukcesie.

Niezwykły prezent dla magistra

Prezent dla magistra powinien być niezwykły, powinien podkreślać ważność momentu i jego przełomowy charakter. Coś się właśnie domknęło, a coś nowego właśnie zaczyna. I takim prezentem są drzewka od podarujdrzewko.pl. Drzewo to symbol mądrości, równowagi, siły i trwałości. Drzewo wzrasta, rozwija się i w pewnym momencie zaczyna imponować swoją potęgą. Wszystkie te tropy jak ulał pasują do człowieka, który właśnie zdobył dyplom magistra. Co więcej, ten człowiek stoi przed zupełnie nowymi wyzwaniami – praca, założenie rodziny. W symbolice drzewka ukryta jest prawda o wzrastaniu i rozwoju. W pewnym momencie roślina zakorzenia się głęboko, rozrasta i staje pięknym, potężnym drzewem. Drzewka z podarujdrzewko.pl oferowane są w pięknej, misternej oprawie – eleganckie drewniane opakowanie z zestawem do sadzenia podkreślają wyjątkowość wydarzenia. Grawerowana tabliczka, etykiety i kartka z życzeniami pozwalają na przekazanie kilku słów z głębi serca, które zostaną z osobą obdarowaną na długo…

Powrót do listy