Strefa porad, Inspiracje

Najlepszy prezent dla Klienta biznesowego

Najlepszy prezent dla Klienta biznesowego 1

Zbudowanie długotrwałych relacji z klientami i partnerami biznesowymi to jeden z celów firmy. Prezenty biznesowe odgrywają ważną rolę, ponieważ ocieplają stosunki i wpływają pozytywnie na dalszą współpracę. Nie należy ich zatem traktować tylko jako dodatkowych kosztów, ale przede wszystkim jako szansę na stworzenie pozytywnego wizerunku firmy. Prezent dla klienta stanowi odbicie biznesowych relacji. Dlatego warto poświęcić czas na wybór tego najbardziej odpowiedniego.

Co wybrać na prezenty dla Klienta?

Nie zawsze klient czy partner biznesowy będzie zadowolony z otrzymanego prezentu. W takim przypadku jego wręczenie nie tylko nie przyniesie oczekiwanych korzyści biznesowych, lecz może nawet firmie zaszkodzić czy wywołać niezręczną sytuację. Stanie się tak np. wtedy, gdy klient dostanie prezent zbyt odważny lub niezgodny z ważnymi dla niego wartościami. Dlatego lepiej zdecydować się na bardziej uniwersalne upominki biznesowe, co nie znaczy, że nie można pozwolić sobie na nieco kreatywności. Bardziej osobiste prezenty powinny być zarezerwowane jedynie dla tych kontrahentów, z którymi łączy nas bliższa relacja.

Prezent dla klienta biznesowego nie może być za drogi. Istnieje wtedy ryzyko, że wywoła to u niego potrzebę zrewanżowania się, co nie zawsze będzie możliwe ze względu na sytuację finansową. Zbyt tani upominek może być odebrany jako lekceważący – dlatego warto poszukać złotego środka. Istotny jest także sposób zapakowania biznesowego prezentu – sprawdzą się m.in. personalizowane pudełka, kokardki i folie ozdobne.

Personalizowany prezent dla Klienta biznesowego

Idealny prezent dla klienta powinien w sobie łączyć prostą formę z nietuzinkowością. Na pewno wiele osób pomyśli teraz w pierwszej kolejności o jakimś ekskluzywnym gadżecie. Tylko, że z gadżetami jest tak, iż zwykle (i to szybciej niż później!) lądują one na dnie szuflady. A przecież zależy nam, żeby nasz prezent został zapamiętany, żeby zrobił wrażenie i… być może otworzył nam drzwi do perspektyw biznesowych. Dlatego dzięki swojej prostocie i uniwersalności, nasze drzewka dają dużą szansę, że sprawisz obdarowanej osobie autentyczną radość. Niewątpliwie doceni on oryginalność pomysłu, jego subtelność i styl. Kiedy dodamy jeszcze do tego oprawę z spersonalizowanymi elementami i dołączymy do drzewka niebanalną dedykację, to nagle wysoce prawdopodobne staje się, że trafiliśmy w dziesiątkę.

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru gatunku drzewka. Swoisty pewniakiem jako prezent dla Klienta, partnera biznesowego będzie dąb. Dąb to symbol siły, stałości i niezależności. Wyraża się w nim wszystko to, co jest istotne dla ludzi biznesu. Jeśli natomiast chcemy podkreślić dodatkowo kwestię oryginalności, to możemy wręczyć drzewko oliwne. Dużym atutem drzewek oliwnych jest fakt, że pozostają one zielone całym rokiem, przez co prezent taki można wręczyć o dowolnej porze roku i zawsze będzie on wyglądał okazale.

Powrót do listy

Dodaj komentarz