Inspiracje, Strefa porad

Fajny prezent dla działkowca

Fajny prezent dla działkowca 1

Działka czyli styl życia

W Polsce znajduje się ponad 5000 rodzinnych ogrodów działkowych, w których znajduje się prawie milion zagospodarowanych działek. Patrząc tylko na liczby, ewidentnie jesteśmy działkową potęgą. Zresztą czemu się dziwić – posiadanie kawałka własnej ziemi, pośród drzew, z własnymi, niepryskanymi warzywami, z miejscem na grilla to po prostu wspaniała sprawa. Większość szuka odskoczni od codzienności, szczególnie ludzie z betonowych osiedli. Działkowicze to bardzo zróżnicowana grupa. Naturalnie jest wśród nich wielu ludzi starszych, ale również wiele młodych rodzin kupuje działki. Przechadzając się po ogródkach działkowych, można spróbować na podstawie wyglądu działki zgadnąć do kogo ona należy. Ludzie starsi, nierzadko na emeryturze, poświęcają swoim ogródkom bardzo dużo czasu. Zwykle uprawiają warzywa, mają dużo drzew owocowych. Zależy im na zdrowym jedzeniu dla siebie, swoich dzieci i wnucząt. Młodsi działkowcy stawiają raczej na rekreacje – ładnie przystrzyżone trawniki, pompowany basen dla dzieci, miejsce na grilla.

Impreza na działce – fajny prezent dla działkowca

Nie trzeba mieć działki, żeby korzystać z jej uroków. Działki w sezonie wiosennym i letnim traktowane są jako wspaniałe miejsca spotkań, na które zaprasza się rodzinę, bliższych i dalszych znajomych. Niedzielne grille, weekendowe wypady, a nawet większe imprezy okolicznościowe. Wiele osób organizuje na działkach swoje święta – urodziny, imieniny, rocznice. Nic w tym dziwnego – przebywanie na świeżym powietrzu, pośród zieleni, to czysta frajda. Działka pomieści naprawdę pokaźne grono ludzi. Będąc zaproszonym na takie wydarzenie warto pomyśleć o adekwatnym prezencie. Jaki może być fajny prezent dla działkowca? Być może „nasz” działkowiec obchodzi właśnie urodziny lub imieniny, a może najzwyczajniej po raz kolejny odwiedzamy go w jego oazie spokoju i chcemy podziękować za tę możliwość? Sęk w tym, że trudno znaleźć fajny prezent dla działkowca w sklepie ogrodniczym. Przecież nie kupimy 10 m węża ogrodowego albo 20 kg worka ziemi do warzyw. Grabie czy szpadel też raczej nie mają wymiaru prezentowego (pomijając już fakt, że takie narzędzia działkowicze zapewne mają w swoim arsenale). Wydaje się, że najbardziej trafionym i zwyczajnie fajnym prezentem dla działkowicza będzie roślina, którą posadzi w swoim ogrodzie. Tylko znowu – jeśli zależy nam na odświętnym wyglądzie prezentu, to mamy problem. Rośliny ogrodowe sprzedawane są w plastikowych doniczkach lub w ogóle bez nich, z gołym systemem korzeniowym.

Elegancki prezent dla działkowca

Ustaliliśmy już, że roślina czy krzew to idealny prezent dla działkowca. Jeśli chcemy, by prezent ten był w dodatku elegancki i dostarczył emocji i wzruszeń to wybór zdaje się być tylko jeden – zestaw od podarujdrzewko.pl. Nasze zestawy, opakowane w gustowne, stylizowane pudełko wyglądają jakby kryły dobre wino lub inny wyszukany towar. Jakie będzie zdziwienie obdarowanego naszym drzewkiem działkowicza, gdy otworzy pudełko i jego oczom ukaże się piękna roślina wraz z całym zestawem do sadzenia. Pamiętajmy, że w naszych misternych zestawach znajdują się także inne elementy – personalizowana etykieta, kartka z życzeniami i grawerowana tabliczka. Naprawdę, trudno o lepszy prezent dla działkowca!

Powrót do listy