Inspiracje, Strefa porad

Elegancki prezent na parapetówkę

Elegancki prezent na parapetówkę 1

Nowy dom – nowy etap

Coraz częściej parapetówki to imprezy o eleganckim sznycie, a nie tylko wesołe, zakrapiane procentami domówki. Właściwie nic dziwnego – przecież nowe mieszkanie czy nowy dom to bardzo poważna sprawa. Pierwsze mieszkanie dla osoby młodej to często milowy krok ku dorosłości. Z kolei dla małżeństwa ze stażem ukończony po latach wysiłków dom to spełnienie wielkiego marzenia. Tak czy tak, warto uznać że parapetówka to bardzo ważne wydarzenie, swoisty nowy etap w życiu.

Elegancki prezent na parapetówkę

Jeszcze raz odwołując się do wątku „co było dawniej, a co jest teraz”… Otóż dawniej parapetówki odbywały się najczęściej w pustych murach, zatem każdy praktyczny prezent miał uzasadnienie i cieszył osobę obdarowaną. Dziś nierzadko parapetówki odbywają się w mieszkaniach czy domach wykończonych w najmniejszym szczególe albo w sytuacji, gdy przenosimy ogromną ilość przedmiotów i sprzętów z poprzedniego lokalu. W takiej sytuacji kupienie przydatnego, praktycznego urządzenia czy elementu wystroju wcale nie jest łatwe. Do tego dochodzą kwestie gustu i zaplanowanego przez gospodarzy stylu pomieszczeń. W takiej sytuacji warto pomyśleć o przeprowadzce do nowego domu jako o wydarzeniu szczególnym, przełomowym. Jak zatem je uczcić? Zdecydowanie najlepiej wybierając elegancki prezent na parapetówkę.

Drzewko na prezent na parapetówkę

Efektowny przedmiot typu karafka albo mahoniowe pudełko na drobiazgi niewątpliwie mają w sobie elegancję, ale są tylko zwykłym gadżetem, który może rozminąć się z gustem osoby obdarowanej. Ponadto niewiele mają one wspólnego z samą sytuacją, która jest fetowana – nowym miejscem zamieszkania. Równie dobrze moglibyśmy kupić tego typu bibeloty z okazji urodzin czy w ramach powinszowania sukcesu zawodowego. Sytuacja z prezentem na parapetówkę komplikuje się jeszcze bardziej, gdy uświadomimy sobie, że parapetówka parapetówce nie równa. Otóż co innego, gdy parapetówkę urządza młody mężczyzna tuż po studiach, który otrzymał mieszkanie od rodziców, a co innego, gdy parapetówkę urządza małżeństwo, które w ten sposób chce hucznie świętować budowę domu rodzinnego. Jaki elegancki prezent na parapetówkę mógłby znaleźć zastosowanie w obu tych sytuacjach? Zdecydowanie jedno z naszych drzewek. Silny wymiar symboliczny tkwiący w tym prezencie przemówi do wyobraźni każdego. Młodemu mężczyźnie możemy wręczyć drzewko życząc mu, by odtąd rozwijał swoją samodzielność, dbał o siebie, o mieszkanie i oczywiście o drzewko. Jak na początek, całkiem niezłe wyzwanie dla młodego człowieka, nieprawdaż? Dla dojrzałego małżeństwa drzewko to swoista pieczęć na ziszczonym marzeniu. Aż chciałoby się powiedzieć: „A więc dokonaliście tego! Brawo! Teraz wystarczy tylko posadzić drzewo i patrzeć jak wzrasta”.

Drzewko to niewątpliwie wyjątkowo oryginalny, elegancki prezent na parapetówkę, który podkreśla doniosłość tego wydarzenia. Oferujemy rozmaite drzewka – takie, dedykowane są do ogrodu, ale również takie, które z powodzeniem będą rosły na balkonie lub w mieszkaniu.

Powrót do listy