Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Prezent na Walentynki

Zacznijmy od jasnej deklaracji – Walentynki są fajne i potrzebne! To dzień, w którym serca biją mocniej. Dzień, który pomaga nieśmiałym uczynić pierwszy krok lub przełamać rutynę w zaawansowanym stażem związku. Zresztą, po co narzekać? Tak naprawdę każda okazja, żeby zbliżyć się do siebie i rozwijać miłość jest dobra. Malkontenci zaraz powiedzą, że Walentynki to wysyp kiczu, ale przecież wcale nie trzeba podążać tą drogą. To od nas zależy jak spędzimy walentynkowe chwile z bliską osobą. To my wybieramy prezent na Walentynki. Sprawmy więc, by był on piękny i niósł głębokie przesłanie.

Oryginalny prezent walentynkowy

Rokrocznie, 14 lutego, w Walentynki, zakochani obdarowują się prezentami, które stanowią wyznanie miłości. Są różne „szkoły” prezentów walentynkowych – bombonierka, pluszak tak wielki, że ledwo mieści się w drzwiach, romantyczna kolacja we dwoje albo elegancka bielizna. Zwykle mężczyźni kupują jeszcze, jakby z automatu, kwiaty cięte. A gdyby zamiast ciętej rośliny podarować drzewko, które razem posadzicie i wspólnie będziecie go doglądać? Taki prezent walentynkowy to coś zupełnie wyjątkowego. Przeciwieństwo chwilowej radości z fajnego, ale jednak wciąż… tylko przedmiotu. Drzewko żyje, tak samo jak żyć powinna miłość dwojga ludzi. Miłość, podobnie jak roślina, wymaga pielęgnacji. Kiedy dbasz o nią z zaangażowaniem i oddaniem, wtedy ona rozwija się, staje coraz silniejsza, coraz mocniej ukorzeniona i rozkwita. Zakochani w tym wzajemnym doglądaniu i dbaniu o relacje znajdują największą radość. Drzewko, które możecie zasadzić we dwoje to niezwykle oryginalny prezent walentynkowy, który ma następujące przesłanie: „Jesteś dla mnie najważniejszy, a nasz związek traktuję bardzo poważnie. Chcę być z tobą przez resztę życia i pielęgnować tę relację”. Warto podkreślić, że wybór rodzaju drzewka ma znaczenie. Zasadniczo każdy rodzaj niesie odrobinę inny przekaz – dąb to synonim trwałości i wierności, drzewko oliwne emanuje łagodnością i harmonią, z kolei winorośl to esencja słodyczy i radości.

Walentynkowy podarunek

Pomyśl jak bogaty i pełen wrażeń może być 14 lutego, gdy podarujesz swojej ukochanej lub swojemu ukochanemu drzewko. Z jego posadzeniem w gruncie trzeba będzie poczekać do wiosny, zatem masz dostatecznie dużo czasu na przymiarki i snucie barwnych wyobrażeń, choćby o wspólnej ławeczce pod dojrzałym już drzewem lub o dzieciach, które bawią się pod nim. Możecie też razem wyjść na spacer i już tego dnia rozejrzeć się za idealnym miejscem dla rośliny. Należy podkreślić, iż nasze drzewka są przygotowane na zimowanie w warunkach domowych, więc walentynkowy podarunek spokojnie będzie czekał na nastanie wiosny. Nasze drzewka są częścią pięknych, starannie skomponowanych zestawów – znajdują się w eleganckim opakowaniu, a towarzyszy im lśniąca łopatka służąca do sadzenia oraz ziemia w jutowym worku. Pięknym dodatkiem do walentynkowego podarunku jest grawerowana tabliczka, na której można zapisać imiona zakochanych, sentencję lub dedykację. Jak widać – prezent walentynkowy w postaci drzewka to historia, którą zaczynacie pisać razem i która może trwać bardzo długo.