Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Magia imienin – prezent na imieniny

Imieniny pochodzą z tradycji katolickiej, gdzie w sposób odświętny obchodzi się dzień świętego lub błogosławionego. Imieniny stanowią w Polsce jedno z najbardziej popularnych corocznych świąt. Najczęściej dotyczą one już osób dorosłych, bo dzieci zwykły obchodzić przede wszystkim urodziny. O popularności imienin świadczy to, że niemal każdy z nas kojarzy co najmniej kilka „znanych” imienin. Krystyny, Krzysztofa, Anny – to powszechnie kojarzone „kartki z kalendarza”. Do tego imieniny powiązane z innymi świętami – Andrzejki, Barbórka… Imieniny mogą mieć wiele wymiarów – huczne imprezy przy suto zastawionym stole lub kameralne posiadówki przy herbacie i ciastkach, spotkania w gronie najbliższych lub imieniny obchodzone w pracy. Tak jak imieniny przebiegają na wiele sposobów, tak też prezent na imieniny potrafi mieć bardzo różne oblicza.

Pomysł na prezent na imieniny

Pudełko czekoladek albo butelka czegoś mocniejszego, do tego bukiet kwiatów, czasem też kosmetyki lub książka to imieninowy klasyk. To równocześnie prezent, o którym obdarowany raczej nie będzie pamiętał przez lata. Jeśli zależy nam by w tej kwestii zejść z utartych ścieżek, to warto wziąć pod uwagę nasze drzewka. Drzewko lub krzew do posadzenia w ogródku albo do postawienia na tarasie to prezent na imieniny, który nie tylko zostanie zapamiętany, ale także będzie cieszył osobę obdarowaną przez wiele lat. Warto przypomnieć, że w polskiej tradycji imieniny i uprawa roślin mają ze sobą wiele wspólnego. Bo przecież tak zwany kalendarz ogrodnika czy działkowca aż roi się od powiedzeń, które powiązane są z imieninami. „Zimna Zośka”, „Pankracy, Serwacy, Bonifacy: źli na ogrody chłopacy” to powiedzonka które wiążą daty określonych imienin z różnymi zjawiskami pogodowymi, które mają wpływ na uprawę roślin.

Prezent imieninowy inny niż wszystkie

Zapewne wiele osób myślało o drzewku jako prezencie na imieniny. Najczęściej jednak pojawiał się pewien szkopuł – a mianowicie kwestia estetyczna takiego prezentu. Jasne, możemy pojechać do szkółki i kupić tam drzewko, ale jak taki prezent wręczyć, a nade wszystko – jak nadać mu odświętny charakter? Cały nasz projekt wychodzi naprzeciw takim właśnie kwestiom. Nasze drzewka są od samego początku pomyślane jako elegancki prezent. Samo drzewko jest częścią pięknego wizualnie zestawu. Opakowanie, elegancka łopatka do sadzenia, gustownie zapakowana w jutowy worek ziemia, a do tego etykieta z imienną dedykacją, kartka okolicznościowa z indywidualnymi życzeniami oraz grawerowana tabliczka tworzą magiczną oprawę dla drzewka. Nasze drzewka to zdrowe i silne rośliny, które starannie wyselekcjonowaliśmy, by dawały pewność, że szybko zadomowią się w nowym środowisku. Część z oferowanych przez nas roślin może być z powodzeniem uprawiana na balkonie lub nawet w domu. Jesteśmy głęboko przekonani, że taki prezent imieninowy wywoła radość na twarzy każdej obdarowanej nim osoby. I, co ważne, prezent ten będzie dawał radość przez wiele, wiele lat…