Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Prezent na chrzciny

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla rodziny. Oczywiście narodziny dziecka to magiczny moment, ale zwykle nie obchodzi się ich tak hucznie. Z prozaicznej przyczyny – przy narodzinach dziecka jest tysiąc ważniejszych spraw niż świętowanie. Owszem, istnieje tradycja „pępkowego”, ale zwykle ogranicza się ono do wypicia „kilku głębszych” i szybkiego powrotu do nowej rzeczywistości. Pamiętajmy też, że „pępkowe” to przywilej ojca. Dlatego chrzest można uznać za pierwszą, dużą i poważną imprezę z udziałem nowonarodzonego dziecka. Imprezę, która ma swój odświętny wymiar, powagę i która angażuje całą rodzinę oraz przyjaciół. Zależnie od tego, w jakiej relacji pozostajemy z dzieckiem – czy jesteśmy wujkiem, ciocią, babcią, dziadkiem, czy też rodzicem chrzestnym – spoczywa na nas nieco inna odpowiedzialność za prezent na chrzciny. Niemniej zawsze staramy się oddać w prezencie na chrzest doniosłość tej chwili.

Prezent na chrzest

Jeśli chodzi o prezent na chrzest, to istnieje swoisty kanon takich prezentów – złoty łańcuszek z krzyżem, medalik z Matką Boską, Pismo Święte czy metryczka okolicznościowa. Bywa, że dziecko otrzymuje nawet trzy łańcuszki od różnych osób. Pokazuje to, że wybierając prezent na chrzest łatwo o „powtórkę z rozrywki”. Niewątpliwie, prezent na chrzciny powinien mieć wymiar symboliczny i powinien być w dodatku ponadczasowy. Przy tym wszystkim należy pamiętać jeszcze, że dziecko będzie mogło docenić prezent dopiero po latach. Dlatego tak ważne jest, by prezent nie zdezaktualizował się i miał po dziesięciu, dwudziestu, a nawet trzydziestu latach swoją wymowę. A gdyby jeszcze rósł wraz z dzieckiem to już w ogóle byłoby idealnie…

Oryginalny prezent na chrzest

Drzewko z podarujdrzewko.pl to oryginalny prezent na chrzest. To prezent, w którym wyraża się symbolika nowego życia i jego wzrostu. Można go swobodnie połączyć z prezentem typowo materialnym. Drzewko to prezent, który niewątpliwie przemówi do rodziców dziecka. Co wazniejsze jednak, prezent ten będzie obecny w życiu dziecka, gdyż będzie nie tylko trwał, ale i rozwijał się. Drzewko, podobnie jak dziecko, będzie wzrastało i zapuszczało coraz głębiej korzenie. Gdy po latach dziecko spojrzy na swoje drzewko, będzie mogło odkryć na nowo tamtą, jakże ważną chwilę. Z czasem będzie mogło też świadomie zaopiekować się swoim drzewkiem, a po wielu, wielu latach zawiesić na nim huśtawkę… dla swoich dzieci. Dla rodziców, obserwowanie dziecka i drzewka, które wraz z nim wzrasta będzie miało ogromną wartość. Drzewo będzie wiecznie odsyłało do narodzin dziecka i do chrztu. Nawet, gdy dziecko usamodzielni się i wyprowadzi, rodzice będą mogli zawsze spojrzeć na drzewko i przywołać miłe wspomnienia.

Nasze drzewka to wyselekcjonowane, najlepsze egzemplarze, które gwarantują harmonijny wzrost. Drzewka opakowane są w elegancką, drewnianą skrzynkę z dołączonymi personalizowanymi elementami (grawerowana tabliczka, etykieta oraz kartka z życzeniami). Ponadto, w zestawie znajduje się łopatka do sadzenia i ziemia w jutowym worku.